Zdjęcia ślubne

Piękne zdjęcia ślubne

Fotografia weselna

Jakie są najczęstsze błędy w fotografii ślubnej?

Jako profesjonalny fotograf ślubny, widziałem mój sprawiedliwy udział w błędach. Od złej kompozycji do nieprawidłowych ustawień ekspozycji i więcej, oto najczęstsze błędy, które widziałem w fotografii ślubnej:

 • Zła kompozycja - Dobra kompozycja jest kluczem do tego, aby Twoje zdjęcia wyglądały pięknie, więc ważne jest, aby zrozumieć, jak kadrować swoje ujęcia. Dowiedz się o zasadzie tercji i jak wykorzystać otoczenie na swoją korzyść.
 • Słaby sprzęt - Ślub to nie jest czas, aby przełamać się w nowym obiektywie lub przetestować nowy korpus aparatu. Upewnij się, że przetestowałeś swój sprzęt w różnych środowiskach fotograficznych, aby czuć się w 100% pewnie w dniu ślubu.
 • Złe wyczucie czasu - Wyczucie czasu jest wszystkim, jeśli chodzi o fotografowanie na ślubie. Od wiedzy o tym, kiedy robić zdjęcia członkom rodziny do tego, kiedy robić zdjęcia podczas ceremonii, ważne jest, aby być na szczycie swojego czasu.
 • Przeciążenie sprzętem - Nie próbuj zabierać wszystkiego na wesele. Nie musisz uchwycić szerokokątnych ujęć, długich ekspozycji i zdjęć makro wszystkich naraz. Wybierz swój sprzęt mądrze i zostaw resztę za sobą.

Jakie są najważniejsze elementy fotografii ślubnej?

Oto najważniejsze elementy fotografii ślubnej:

 • Oświetlenie - Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów fotografii ślubnej. Może ono uczynić lub złamać obraz. Istnieją dwa główne rodzaje światła: naturalne i sztuczne.
 • Czas - Dni ślubu są często naprawdę długie. Upewnij się, że masz plan, kiedy uchwycisz każdą część dnia. Pamiętaj, aby zostawić czas również na portrety Pary Młodej.
 • Ludzie - Pamiętajcie, że ludzie są w centrum wesela. Upewnij się, że masz czas na fotografowanie ludzi na swoim ślubie. Nie można robić portretów, jeśli nie ma się na nie czasu.
 • Tło zdjęcia - Tło zdjęcia może być tak samo ważne jak obiekty. Upewnij się, że masz pomysł na to, jakie będzie twoje tło podczas różnych części ceremonii.
zdjecia slubne profesjonalne

Jak uchwycić magię wesela na zdjęciach?

Uchwycenie magii ślubu na zdjęciach polega na znalezieniu kreatywnych sposobów na pokazanie miłości między parą młodą i ich gośćmi. Oto kilka sposobów, aby to właśnie zrobić:

 • Bądź kreatywny - Nie fotografuj po prostu pary stojącej przed ścianą. Bądź kreatywny i znajdź sposoby na wykorzystanie otoczenia wokół Ciebie, aby dodać unikalny zwrot do swoich zdjęć.
 • Pokaż emocje - Jednym z najlepszych sposobów na pokazanie miłości i emocji na ślubie jest poprzez szczere zdjęcia. Uchwyć te specjalne chwile, gdy pary nie patrzą na aparat.
 • Podążaj za swoją intuicją - Kiedy jesteś na weselu, łatwo jest dać się złapać we wszystko, co się dzieje. Upewnij się, że masz czas, aby uspokoić swój umysł i podążać za swoją intuicją.

Jakie kadry są najważniejsze na weselu?

Jest kilka różnych typów obrazów, które są ważne do uchwycenia na ślubie. Oto najważniejsze kadry, które należy zdobyć:

 • Portrety panny młodej i pana młodego - Są to zdjęcia, które będziecie wyświetlać w swoim domu jako para. Są najważniejszymi obrazami ślubnymi.
 • Portrety rodzinne - Uchwyć zdjęcia członków rodziny z parą młodą, aby stworzyć wspomnienia, które będą trwać przez całe życie.
 • Zdjęcia gości - Upewnij się, że masz czas, aby sfotografować gości na swoim ślubie. Są ważną częścią tego dnia i będziesz chciał je zapamiętać.
 • Zdjęcia zaręczynowe - Jeśli chcesz mieć zdjęcia zaręczynowe, upewnij się, że pytasz o nie podczas procesu planowania. Zdjęcia zaręczynowe są świetnym sposobem na przygotowanie się do portretów panny młodej i pana młodego.

Najnowsze posty

Fotografia weselna

Fotografia wieczorów panieńskich

Fotografia wieczoru panieńskiego: jakie są najlepsze kadry? W wieczorach panieńskich chodzi przede w…

Czytaj dalej...
Fotografia weselna

Fotografia rodzinna: jak uchwycić magię rodzinnych chwil?

Gdy przejrzysz swoje rodzinne archiwa fotograficzne, znajdziesz wiele różnych wydarzeń uwiecznionych na zdjęci…

Czytaj dalej...