Jakie zdjęcia chcesz mieć na sesji ślubnej?

Wskazówki dotyczące fotografii ślubnej

Zapisz się na sesję ślubną!

Jednym z najczęstszych pytań, jakie otrzymujemy, jest to, czy warto mieć sesję przedślubną. Faktem jest, że wiele par decyduje się zrezygnować z sesji przedślubnej razem i po prostu wynająć fotografa na dzień ślubu. Możesz oczekiwać od 1500 - 5000 zł. za standardowy pakiet fotograficzny w dniu ślubu. Niektórzy fotografowie oferują również obniżoną stawkę, jeśli masz je zrobić zarówno dzień ślubu i pre-wedding sesji, więc to na pewno warto zapytać o tej opcji. Istnieje kilka powodów, dla których możesz chcieć włączyć sesję przedślubną:

 • Masz ograniczoną ilość czasu na zaplanowanie swojego ślubu i może nie być w stanie zatrudnić fotografa na cały dzień.
 • Chcesz zrobić coś innego niż to, co robisz w dniu ślubu.
 • Szukasz uaktualnienia swojej fotografii z bardziej niestandardowym, stylizowanym strzałem i chcesz mieć większą kontrolę nad tym, co się dzieje.

Jak długo trwa sesja ślubna?

Ślubne sesje zdjęciowe są często podzielone na dwie części: pierwsza to sesja przed ceremonią, a druga to sesja po ceremonii. Sesja przed ceremonią trwa zazwyczaj około 30-60 minut, natomiast sesja po ceremonii trwa od 20-60 minut. Większość sesji przed ceremonią odbywa się w plenerze, a para przybywa na miejsce w momencie, gdy słońce wschodzi, aby uzyskać dramatyczne, miękkie światło. Sesje po ceremonii są często nieco bardziej szczegółowe, a para korzysta z pomieszczeń zamkniętych, takich jak kawiarnie czy restauracje.

Jakie są najlepsze pory roku na sesję ślubną?

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, są różne pory roku, które będą miały różne korzyści dla typu wyglądu, do którego dążysz.

 • Zima: Chrupiące, czyste powietrze i słabe światło tworzą wspaniałe, świetliste obrazy. Jeśli jednak mieszkasz w zimnym klimacie, przed przystąpieniem do robienia zdjęć musisz się spakować i rozgrzać dłonie w rękawiczkach lub ogrzewaczach do rąk.
 • Wiosna: Drzewa i kwiaty kwitną, tworząc wspaniałą gamę kolorów i tekstur. Pogoda jest ciepła, ale nie za gorąca i jest mała szansa na deszcz.
 • Lato: Słoneczne, czyste dni są idealne na sesje w plenerze, ale światło jest ostre, a upał może być wyzwaniem.
 • Jesień: Ciepłe, złote światło, ciepłe temperatury i żywe kolory sprawiają, że jesień to świetny sezon na sesję zdjęciową.

Jakie są najlepsze miejsca na sesję ślubną w twoim mieście?

Najlepszym miejscem na sesję zdjęciową jest miejsce, które ma znaczenie dla Was jako pary i dla Waszego związku. Pomyślcie o miejscach, w których spędziliście razem dużo czasu lub o jakichś specjalnych miejscach, które mogą mieć dla Was znaczenie jako pary. Jeśli macie w głowie konkretny pomysł na lokalizację, upewnijcie się, że jest ona dostępna i osiągalna w dniu sesji. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, oto kilka pomysłów na romantyczne i fotogeniczne miejsca:

 • Parki - Parki są świetnymi miejscami do fotografowania, zwłaszcza jeśli chcesz zrobić sesję na świeżym powietrzu, ale nie jesteś pewien, gdzie chcesz iść.
 • Kawiarnie - W każdym mieście jest mnóstwo uroczych kawiarni, które stanowiłyby świetne tło.
 • Muzea - Poznaj scenę artystyczną swojego miasta i skorzystaj z pięknej architektury i oświetlenia.
 • Domy/mieszkania - Jeśli jesteś w mniejszym mieście, rozważ zrobienie zdjęć we własnym domu.
 • Ogrody - Zielone ogrody są świetne do sesji wiosennych i jesiennych.